Szkoła na bursztynowym szlaku

Jesteś tu: » Strona startowa » Szkoła na bursztynowym szlaku

25 października br. w Muzeum Bursztynu w Gdańsku została podsumowana II edycja konkursu „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”. Patronat nad konkursem objęli między innymi : Marszałek Województwa Pomorskiego , Prezydent Miasta Gdańska , Związek Miast i Gmin Morskich , Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Światowa Rada Bursztynu,  Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

W II edycji konkursu wzięło udział ponad 30 szkół z całej Polski. Jak podliczyli organizatorzy w różnorodnych działaniach promujących bursztyn wzięło udział ponad 6 000 uczniów ze szkół podstawowych , gimnazjów i liceów . Kapituła konkursu dokonała wnikliwej analizy nadesłanych sprawozdań ze zrealizowanych w ramach konkursu przedsięwzięć i przyznała 5 tytułów „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”.

Miło nam poinformować Czytelników, że Szkole Podstawowej w Jantarze również przyznano tytuł „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”.

Do rywalizacji przystąpiliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Do maja uczniowie pod kierunkiem nauczycieli „ciężko pracowali” i wzięli udział w licznych przedsięwzięciach. W wyniku podjętych działań powstało logo oraz folder Szkolnego Muzeum Bursztynnictwa. Uczennice klasy IV-VI wzięły udział w konkursie fotograficznym w wyniku czego stworzono galerię zdjęć ukazujących piękno „złota” Bałtyku. Udało się nam zorganizować spotkanie z bursztynnikiem panem Grzegorzem Matysiakiem, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą i umiejętnościami. W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Zespół Teatralny Bursztynki podczas Bursztynowego Festynu wystąpił w pięknej inscenizacji pt. „Legenda o Królu Bursztynie”. Podczas festynu zorganizowaliśmy też Mistrzostwa Szkoły w Poławianiu Bursztynu.

Cieszy nas, że działania zostały docenione przez kapitułę konkursu i od teraz Szkoła Podstawowa w Jantarze może poszczycić się tytułem „ Szkoły na Bursztynowym Szlaku”.

Adam Woźniak