Szkolna akcja „Pomóżmy psom przetrwać zimę”

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Szkolna akcja „Pomóżmy psom przetrwać zimę”

Szkolna akcja „Pomóżmy psom przetrwać zimę”

Bezdomnych psów i kotów w potrzebie jest mnóstwo, a wielu z nas - ludzi dobrej woli często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc?  W naszym powiecie samotne czworonogi trafiają do „przytuliska” prowadzonego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie dostają schronienie. Misją „przytuliska” jest zapewnienie wszystkim  podopiecznym zdrowia i jak najlepszych warunków bytowania oraz znalezienie dla  podopiecznych nowych właścicieli i domów. Każda pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla tych zwierząt.

W naszej szkole została zorganizowana akcja  „Pomóżmy psom przetrwać zimę”, podczas której uczniowie i przedszkolaki zbierały karmę dla bezdomnych psów. Od 7.11.2017r. do 18.12.2017r. dzieci z dużym zaangażowaniem przynosiły do szkoły  pożywienie dla psów. Zebraliśmy 139kg  karmy różnego rodzaju oraz miski.

Pożywienie dla piesków zostało przekazane do przytuliska. Prezes oraz pracownicy OSP w Nowym Dworze Gdańskim bardzo dziękują dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom szkoły za bezinteresowną pomoc.

Anna Zubkowicz