Poranek Wigilijny

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Poranek Wigilijny

Poranek Wigilijny 20 grudnia był  wyjątkowym dniem  w naszej szkole. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie, rodzice i wychowawcy zorganizowali spotkania opłatkowe w klasach. Podczas tych spotkań  dzieci i dorośli wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki, degustowali potrawy wigilijne, rozmawiali na temat tradycji bożonarodzeniowych. W tym dniu odbyła się również Wielka Loteria Fantowa, w czasie której zbierano fundusze na rzecz Pawełka Nowaka. Jak co roku w przygotowanie loterii włączyła się cała społeczność szkolna. Dzieci i ich rodzice gromadzili fanty na loterię. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali losy, segregowali przyniesione fanty oraz pomagali organizować stoisko podczas loterii. W tym szczególnym dniu wszyscy zgromadzeni w szkole wysłuchali wspaniałego koncertu kolęd zaprezentowanego przez członków szkolnego chóru, natomiast artyści z koła teatralnego zaprezentowali poruszające jasełka pt. „W Betlejem”. Dzięki zdolnym aktorom, po raz kolejny mogliśmy  śledzić historie związane z narodzeniem Dzieciątka.