Lekcja w kinie

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Lekcja w kinie

Lekcja w kinie

W środę 11 października  uczniowie  klas 0-III pod opieką wychowawców udali się do Multikina w Gdańsku na bardzo interesujący warsztat filmowy  „I kto to mówi?  Czyli jak powstaje dubbing!”,  którego organizatorem było Centrum Edukacji Filmowej Wołomin.

Podczas warsztatu dzieci  dowiedziały się czym jest dubbing filmowy. Zobaczyły jak wygląda praca aktorów w studiu nagraniowym.  Rozwiązały zagadki dubbingowe oraz aktywnie wykonały razem z aktorem dubbingowym ćwiczenia dykcyjne.

Po lekcji multimedialnej uczestnicy wycieczki obejrzeli także piątą część                                   Epoki Lodowcowej - Mocne Uderzenie”. Film wywarł pozytywne wrażenie na małych widzach.

To był dzień pełen wrażeń W przyszłości warto kontynuować wyjazdy na „Lekcje w kinie” gdyż oprócz tego, że posiadają one patronat Ośrodka Rozwoju Edukacji  i Instytutu Badań Edukacyjnych  realizują podstawę programową, to twórczo aktywizują uczniów oraz świetnie łączą edukację i rozrywkę. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

Anna Zubkowicz