Dzień Edukacji Narodowej

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 roku o godzinie 9.45 w Szkole Podstawowej w Jantarze odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Joanna Stachowska przypomniała postać naszego wspaniałego przyjaciela Ś.P. Adama Woźniaka oraz powitała wśród zaproszonych gości Jego najbliższą rodzinę. O atmosferę tego doniosłego wydarzenia zadbał uczeń klasy V, Szymon Hudomięt, który w wzruszający sposób wykonał samodzielnie przygotowaną piosenkę o wspaniałym pedagogu, jakim był Pan Adam Woźniak. Utwór poruszył serca nie tylko naszych uczniów, ale także zaproszonych na uroczystość gości i rodziców. Po wzruszającym wstępie przyszedł czas na odrobinę dobrej zabawy, którą przygotowali uczniowie klasy IVA wraz z wychowawcą. Ich przedstawienie pt. „Szkoła na wesoło” wprawiło widzów w dobry nastrój, a przekaz jaki wypłynął z morału przedstawienia określa nauczyciela jako kapitana okrętu, którym w trakcie nauki szkolnej poruszają się nasi uczniowie. O oprawę muzyczną całego przedstawienia zadbała Pani Edyta Przekopowicz wraz ze szkolnym chórem, którego rytmiczne piosenki rozkołysały uczniów i zaproszonych rodziców. Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców podziękowała wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud włożony w wychowanie i kształcenie ich dzieci, zaś Pani Dyrektor przyznała zasłużonym pracownikom szkoły nagrody.

Małgorzata Łabuda