Pasowanie Pierwszoklasistów

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Pasowanie Pierwszoklasistów

Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki!”

 

13 października  2017r. w Szkole Podstawowej w Jantarze miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści długo i intensywnie przygotowywali się do tej uroczystości. Wiedzieli bowiem, że aby dołączyć do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, że są tego godni.

W dniu pasowania pierwszaki zgromadziły się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej i serdecznie powitały ważnego gościa. Wójt Gminy Stegna, pani Ewa Dąbska przybyła na uroczystość szkolną, aby życzyć dzieciom sukcesów w nauce i wręczyć pierwszoklasistom upominki, które długo będą przypominały im o tym  ważnym  wydarzeniu. Podczas całej uroczystości dzieciom towarzyszyła trema, a ich rodzicom wzruszenie, bowiem dawne „maluchy”, aby stać się „prawdziwymi uczniami”, musiały przystąpić do pierwszego szkolnego egzaminu. Podczas sprawdzianu, który przeprowadziły dzieci z klasy drugiej, pierwszaki musiały wykazać się znajomością praw i obowiązków szkolnych, przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Recytując pięknie wiersze i śpiewając piosenki, wszyscy kandydaci na ucznia Szkoły Podstawowej w Jantarze, pomyślnie zdali egzamin.

 Następnie nadszedł czas ślubowania. Po  uroczyście złożonej przysiędze, aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły, pani Joanna Stachowska. Powagi tej chwili dodawał fakt, iż dzieci otrzymały wówczas swój pierwszy dokument tożsamości – legitymację szkolną.

Na zakończenie dumni uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki zarówno od kolegów z kl. II, jak i od przedstawicieli  Samorządu Szkolnego. Nie mogło zabraknąć także prezentów od rodziców dzieci. Nie kryjąc wzruszenia, mamy i tatusiowie gratulowali swoim pociechom pięknego występu i zaprosili wszystkich pierwszaków oraz  gości na wspaniale przygotowany słodki poczęstunek do klasy.  

                                                                                                                       Danuta Sokołowska

Galerie