Z wizytą u ornitologów

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Z wizytą u ornitologów

„Z wizytą u ornitologów”

9 października br. uczniowie klas I-III SP w Jantarze uczestniczyli  w zajęciach terenowych na obozie ornitologicznym Akcji Bałtyckiej w Siekierkach. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla ptaków wędrownych”. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów fenomenem migracji ptaków, który silnie zaznacza się w rejonie nadmorskim.

Warsztaty prowadzone były przez wyspecjalizowanych trenerów. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w obchodzie oraz obserwować obrączkowanie. Dzięki takim działaniom edukacyjnym uczniowie mogą wzmocnić społeczne poparcie dla ochrony ptaków wędrownych oraz miejsc dla nich cennych.

Na zakończenie zajęć, każda klasa otrzymała plakat przedstawiający ptaki wędrowne, a najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Edyta Przekopowicz