Wyjazd do Multikina

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Wyjazd do Multikina

Wyjazd do Multikina

Dnia 9 października 2017 roku uczniowie klas IV – VII wyjechali do Multikina  w Gdańsku na „Lekcję w kinie – „Jak to jest zrobione, czyli o efektach specjalnych” oraz na film pt. „Za niebieskimi drzwiami”. Przyświecał nam szczytny cel. Część dochodów z każdego biletu przeznaczona była na Fundację pani Ewy Błaszczyk „ Akogo?”. Fundacja ma pod opieką dzieci, które zapadły w śpiączkę.

Droga z Jantaru do Gdańska upłynęła w miłej atmosferze autokarowych rozmów.

Po dotarciu do kina wszyscy ustawili się w długiej kolejce do sali. W tym samym czasie opiekunowie zakupili bilety.

Po niespełna 15 minutach weszliśmy na salę i zajęliśmy swoje miejsca. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy ciekawych informacji na temat tworzenia efektów specjalnych. Z zainteresowaniem oglądaliśmy fragmenty filmów, w których takich właśnie efektów jest całe mnóstwo. Czynnie braliśmy udział w lekcji, odpowiadaliśmy na pytania. Dowiedzieliśmy się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka. Przekonaliśmy się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne Wojny”. Zobaczyliśmy, czym są tzw. domalówki. Nauczyliśmy się, jak zrobić, żeby w lecie padał śnieg i jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później. Po „Lekcji w kinie” nastąpiła krótka przerwa, podczas  której  zakupiliśmy napoje i popcorn.

Po tym wszystkim zgasły światła i rozpoczął się seans. Już pierwsze sceny zrobiły  na oglądających ogromne wrażenie. Film ten to pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci opowieść. Niespełna 2  godziny upłynęły bardzo szybko. Wszyscy wychodziliśmy z kina pod ogromnym wrażeniem scen kręconych techniką komputerową. Film poruszał odwieczny wątek walki dobra ze złem, miłości, przywiązania, przyjaźni i lojalności.

Takie też tematy towarzyszyły dzieciom wracającym autokarem do Jantaru. Uczniowie utożsamiali się z poszczególnymi postaciami, wymyślali zakończenia scen.

W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy wstąpić na posiłek do KFC.

Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

Małgorzata Pawłowska