Wybory „Mistera” i „Mistera Juniora”

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Wybory „Mistera” i „Mistera Juniora”

Wybory „Mistera” i „Mistera Juniora” w Szkole Podstawowej w Jantarze

30 września obchodzimy w naszym kraju, bardzo ważne , choć nieoficjalne  święto, Dzień Chłopaka. Święto to stało się odpowiednikiem obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet. Warto wiedzieć że w kalendarzu znajduje się jeszcze jedno pokrewne męskie święto to obchodzony 10 marca Dzień Mężczyzn. Dzień Chłopaka  jest jednak znacznie popularniejszy wśród młodzieży szkolnej .

Od kilku lat w naszej szkole  z dużą sympatią promuje się to święto, gdyż uważamy, że każdy dzień w którym ludzie uśmiechają się do siebie , starają się okazywać wzajemną życzliwość jest ważny i pożądany. Główną atrakcją tego dnia jest organizowany przez Radę Samorządu Uczniowskiego konkurs na „ Mistera” i Mistera Juniora”. Przed kandydatami postawiono szereg trudnych zadań , między innymi  musieli się oni zatańczyć, zjeść cytrynę oraz rozwiązać zagadki. Rywalizacja była bardzo zacięta , chłopcy popisywali się inteligencją i zdolnościami manualnymi. Wszyscy doskonale się bawili. Wybór  był naprawdę trudny. Głosowały tylko dziewczęta. Miło mi poinformować że „Misterem Szkoły Podstawowej w Jantarze” został  Karol Konat z klasy IVa, zaś  tytuł Mistera Juniora wywalczył Wojciech Konat z klasy I.

Gratulując zwycięzcom , pragnę poinformować, że  w marcu do rywalizacji staną dziewczęta.