Jesteś tu: » Strona startowa » O szkole

Pierwsze wzmianki o istnieniu szkoły w Jantarze pochodzą z XVII wieku. W 1641 roku sprowadzono do Jantaru nauczyciela Cristofa Sartoriusa. Znane jest również nazwisko nauczyciela z połowy XVIII wieku, był nim David Reimann.

Urzędową datą utworzenia przez władze niemieckie szkoły publicznej był rok 1903. Ówczesna szkoła mieściła się w dwóch budynkach oddalonych od siebie o ok. 600 metrów. Szkoła miała do dyspozycji dwie sale lekcyjne w jednym budynku i jedną w drugim. W obu budynkach uczyło się łącznie sześć klas. Lekcje prowadzone były w języku niemieckim.

W 1906 roku oddano do użytku nową szkołę przy dzisiejszej ul. Gdańskiej. Działania wojenne przerwały pracę szkoły w marcu 1945 roku .

Otwarcie polskiej szkoły w Jantarze nastąpiło już w październiku 1945 roku. Pierwszym dyrektorem szkoły został Maksymilian Bobrowski. Po nim funkcję tę piastowali: Józefa Łącka (1952 - 1955) i Zygmunt Gerka (1955 - 1973).

W 1973 roku wraz z utworzeniem w Stegnie Zbiorczej Szkoły Gminnej, szkoła w Jantarze stała się punktem filialnym uczącym klasy młodsze (nauczanie początkowe). Stanowisko dyrektora zlikwidowano. Kierownikiem punktu filialnego została pani Kazimiera Gałka.

We wrześniu 1991 roku w Jantarze powstała ponownie szkoła ośmioklasowa. Dyrektorem szkoły została pani Wiesława Jankowska , która pełniła tę funkcję do 31 .08. 2002 roku. W tym okresie szkoła zmieniła siedzibę z budynku przy ulicy Gdańskiej na budynek przy ulicy Rybackiej 66 b. Od września 2002 roku do końca sierpnia 2006 roku funkcję dyrektora szkoły pełniła pani Bogumiła Załucka. Od września 2006 roku do marca 2016 roku dyrektorem szkoły była pani Edyta Przekopowicz. Obecnie dyrektorem szkoły jest pani Joanna Stachowska.